Polskie cateringi dietetyczne wspierają pracowników medycznych

#wzywamyposiłki i #gastropomaga

koronawirsu - #gastropomaga #wzywamyposiłki

             Epidemia koronawirusa dotarła również do Polski. Coraz więcej przypadków zachorowań każdego dnia sprawia, że personel medyczny polskiej służby zdrowia został wystawiony na ciężką próbę. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni oraz personel pomocniczy, praktycznie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu niosą pomoc osobom chorym w szpitalach w całym kraju. Zmęczeni i głodni, z czasem z pewnością staną się mniej efektywni. Na pomoc przychodzą im restauracje i firmy cateringowe z całej Polski, łącząc się w ramach wspólnej akcji „#wzywamyposiłki”.

         Zamknięcie lokali impulsem do działania

Od weekendu w całym kraju obowiązuje ograniczenie w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych oraz rozrywkowych. Pomimo tego, wiele z nich nie zaprzestaje swoich działań, oferując swoje dania na wynos lub w dowozie. Co więcej, postanowiły one wspomóc również pracowników szpitali i innych placówek służby zdrowia, proponując im od poniedziałku darmowe posiłki. W ten sposób branża gastronomiczna chce wyrazić swoją wdzięczność za heroiczną postawę i pomoc niesioną przez pracowników służby zdrowia. To piękny gest ze strony przedsiębiorców, zwłaszcza że na co dzień wielu z nich stanowi dla siebie konkurencję na lokalnych rynkach.

            #gastropomaga, #wzywamy posiłki – o co chodzi?

Na czym dokładnie polega akcja wsparcia? Celem jest stworzenie ogólnopolskiego ruchu, zajmującego się dostarczaniem jedzenia wszędzie tam, gdzie potrzebuje tego personel medyczny. Działania mają być odpowiednio skoordynowane pod względem sanitarnym, tak by nie zaburzały wprowadzonych procedur profilaktycznych i nie zwiększały ryzyka zakażenia.

W całej Polsce już kilka tysięcy firm z branży gastronomicznej zjednoczyło się, proponując bezpłatne posiłki wszystkim osobom ze środowiska medycznego. Wśród nich są również firmy oferujące catering dietetyczny, jak chociażby działająca od wielu lat na lubelskim rynku Fresh Dieta. Powszechnie wiadomo bowiem, że jedzenie i jego jakość odgrywają kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu ludzkiego organizmu.

Fresh Dieta - #gastropomaga #wzywamyposiłki
#gastropomaga #wzywamposiłki

Niestety, każdy z nas nie raz przekonał się, że przy braku czasu i zmęczeniu ciężko samemu zadbać o odpowiednio zbilansowane posiłki, a bez odpowiedniego „paliwa” niełatwo normalnie działać. Cateringi dietetyczne oraz inne firmy gastronomiczne, poprzez swoją pomoc, chcą odciążyć personel medyczny z obowiązku przygotowywania sobie posiłków, pozwalając im przeznaczyć ten czas chociażby na odpoczynek, który też jest w obecnej sytuacji niezwykle ważny.

Jak dołączyć do akcji?

             Inicjatorzy akcji są zachwyceni odzewem, bowiem chętnych do zaoferowania pomocy z dnia na dzień jest coraz więcej. Choć wiele firm zaoferowało swoją pomoc charytatywnie, organizatorzy planują otworzyć oficjalną zbiórkę w sieci, gdzie każdy przeciętny Kowalski będzie mógł zafundować taki posiłek personelowi medycznemu i w ten sposób przyłączyć się do akcji. Nie jest bowiem tajemnicą, że w związku z zamknięciem lokali, wiele firm gastronomicznych, w tym również oferujących catering dietetyczny, mocno ucierpi z powodu kwarantanny.

To doskonały dowód na to, że pomimo widma nadchodzących trudności finansowych, chęć pomocy osobom walczącym o nasze zdrowie jest o wiele silniejsza. Zbiórka pozwoli też na zwiększenie ilości dostarczanych do szpitala posiłków. Każda firma oferująca catering dietetyczny, która chce dołączyć do akcji, powinna zgłosić się do organizatorów, a dodatkowo stosować znaczniki takie jak „#wzywamyposiłki” i „#gastropomaga” w social mediach. Warto również zorientować się, które placówki w okolicy najbardziej potrzebują tego typu pomocy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *